Arbeidstijdenwet: mijn werknemer werkt ook bij een ander. Mag dat?

20 nov 2018

Merel werkt als broodbakker bij Christien. Ze werkt daar 38 uur, waarvan een gedeelte ’s nachts. Daarnaast werkt ze nog 30 uur bij een schoonmaakbedrijf. Merel heeft een brief van het schoonmaakbedrijf gekregen over de loonheffingskorting en de uren die ze bij Christien werkt. Ze overlegt met Christien, die de NBOV belt om te vragen wat er eigenlijk op grond van de Arbeidstijdenwet mag.

 
 

Merel liet me een brief zien van haar andere werkgever, met vragen over het niet-toepassen van de loonheffingskorting, en daaraan gekoppeld vragen over het aantal uren dat zij bij mij werkt. Ik weet dat Merel meer werkt dan een normale voltijdse werknemer, maar niet hoeveel precies. Zit ik wel goed als de Arbeidsinspectie komt controleren? Masja, juridisch adviseur van de NBOV, vertelt Christien waarmee zij rekening moet houden: “Op grond van artikel 31 CAO Bakkersbedrijf mag een voltijds werkende werknemer niet voor een andere werkgever in loondienst werken. Ook mag een werkgever geen medewerker werkzaamheden laten verrichten als hij al in voltijdse dienst is. Strikt juridisch gezien zou het schoonmaakbedrijf Merel niet in dienst hebben mogen nemen. Bakker Christien wil Merel en haar andere werkgever wel ontheffing verlenen van dit artikel voor het verrichten van nevenwerkzaamheden.   Dan moet wel aan een aantal voorwaarden worden voldaan. Merel mag: per dagdienst nie

Het hele artikel lezen? Log in of word lid van de NBOV